از چشم ها بخونیم

شمشیر دو لبه

شنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۴، ۰۱:۲۸ ب.ظ

576554_625514414141167_1104064174_n

عکس از دیوار رنگی


به نظر من شناخت ِ آدما یه شمشیر دو لبه است . یعنی هم می تونه خیلی خوب باشه ؛ هم خیعلی بد . یه وقتایی هم آدما رو ظاهری می شناسیم .یعنی با اندک رفت و امدی که داریم یه شخصیت ازش می سازیم ولی خوب وقتی این رفت و امد بیشتر می شه و منجر به شناخت ِ بیشتر و واقعی تر می شه؛ تمام تصوراتت به صورت انفجاری پودر می شه می ریزه زمین .

شناخت یه وقتایی خیلی خوبه . وقتی خود ِ واقعی ِ یکی رو بشناسی ووووو اونم سعی کنه خودش رو بهت بشناسونه (!) یعنی سعی نکنه چیزی از شخصیتش رو ازت پنهان کنه ؛ دیگه از خیلی حرفای اون آدم ممکن ِ ناراحت نشی . چون می دونی منظوری نداشته یا منظورش چی بوده . در حالی که اگر نمی شناختیش ممکن بود ازش دلخور شی . شناخت یه وقتایی خیعلی هم خوبه . می دونی چی باید بخری براش که خوش حال شه ؛ چی کار کنی خوش حال شه ؛ چطوری حالش رو خوب کنی و چی خوش حالش می کنه . شناخت یه وقتایی هم خیلی خیلی خوبه . می فهمی کِی و کجا باید به کی تکیه کنی یا اصلا نباید تکیه کنی .

ولی لبه ی اون ور شمشیر هم هست . یه وقتایی شناخت خیلی بد ِ . اول از همه این که اون تصور اولیه ات می شه خاکستر کف ِ اتاق و چیزی از اون آدم با اون شخصیت باقی نمی مونه و این برای خود ِ من به شخصه خیلی بد ِ . دوست ندارم این طوری . خوب البته یه وقتایی هم خودمون اشتباه تصور می کنیم ولی خیلی وقتا این ادما هستن که نمی ذارن ما از اول اون شخصیت واقعشیون رو ببینیم .خیلی بد ِ آدمی رو بشناسی و بدونی یا حداقل احتمال بدی که شاید وقتی منم نباشم ؛ برای منم از این حرفا که جلوی من برای بقیه می زنه ؛ جلوی بقیه هم برای من بزنه . بد ِ که یکی رو بشناسی و بدونی وقتی پای ِ منفعت بیاد وسط عین توپ فوتبال یا هندبال پرتت می کنه اون ور . فک کنم تنها مزیت شناخت این آدما این ِ که می دونی دقیقا روی کی نباید حساب کنی .شناخت بعضی آدما بهت یادآوری می کنه اصلا نباید برای این آدم حرف بزنی و راز دلت رو بگی . این تصور که وقتی به مرحله ی " وی آر دان " برسیم یعنی چه داستان هایی برای من می سازه و منتشر می کنه یا حتی خیلی اتفاق های بدتر از این ! شناخت بعضیا صرفا منجر ِ به رسیدن به مرحله " سوختن و ساختن " یا نهایتا "وی ار دان " یی می شه .شناخت واقعی ِ بعضی آدما واقعا ترسناک ِ ... ترسناک و قطعا شناخت بعضیا لذت بخش .
نظرات  (۲)

 • مترسک ‌‌
 • خیلی وقتا به این جمله باید ایمان مطلق آورد: دوری و دوستی...
  پاسخ:
  آره واقعا .
 • ♫ شباهنگ
 • دو لبه بودن شمشیر شناخت یه طرف...
  تغییر آدما یه طرف

  تا میای بشناسی از این رو به اون رو میشن
  پاسخ:
  آخ گفتی ... آخ گفتی.

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">