از چشم ها بخونیم

برداشت صدم

چهارشنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۵۶ ب.ظعکس از گالری هیده


دیدن تصویر با سایز اصلیبرداشت اول :

وقتی صبح با این صحنه روبرو شدم ؛ اولین چیزی که به ذهنم رسید این بود که قهرن ...سر سنگین اند . چرا ؟ به خاطر اتفاقات چند روز گذشته . همون چند روز پیش وقتی که اون اتفاق افتاد و من ناراحت شدم ؛ داشتم به این فکر می کردم که چه قدر قهر ؛ فعل ِ مسخره ایه . یعنی کسی که بزرگ شده و به قول ِ معروف انسان ِ بالغی هست که نباید قهر کنه ؛ ولی ... ولی می شه سر سنگین بود . یعنی یه وقتایی حتی باید سرسنگین بود . باید... نه از روی انتخاب . مثل وقتایی که بچه بودیم و کار ِ اشتباهی می کردیم و مامانمون باهامون سر سنگین می شد. حواسش بهمون بود ؛ برامون غذا می آورد ؛ مراقبمون بود ولی هنوزم باهامون سرسنگین بود . چرا ؟ به خاطر کار ِ اشتباهی که ما انجام دادیم. حالا تو روابطمون هم لازمه که یه وقتایی سرسنگین شیم . بذاریم بفهمند که ناراحت می شیم از فلان فعل و فلان حرف . که اگه این کار رو نکردیم و در آینده ی نه چندان دوباره به همون صورت ناراحت شدیم نباید گله کنیم . چون ما بودیم که بهش اجازه ندادیم بدونه این حرف و این فعل ما رو ناراحت کرده . سر سنگین شیم و بعدش بگذریم . قهر و سر سنگینی هم از همون چیزایی که مرز باریکی بین خوب و بد بودنش هست . همین سر سنگینی و قهر رو اگه کشش بدی ؛ یهو پاره می شه همه چیز و به جای آگاه کردنش از اینکه فلان حرف ناراحتت کرده ؛ دیگه اون آدم رو هم از دست دادی .


برداشت دوم :

همون قدر که صبح موقع رفتن با دیدن این صحنه یاد قهر افتادم ؛ موقع برگشت وقتی داشتم آهنگ گوش می کردم و خواننده می گفت " what are you waiting for ? "یاد این عکس افتادم دوباره . یاد ِ لحظه هایی که کنار هم هستیم ولی حرف نمی زنیم . یاد لحظه هایی که سکوت می کنیم ولی باید حرف بزنیم . یاد تموم وقتایی که کاری نکردیم . یاد ِ وقتایی که دست دست کردیم . منتظر چی هستیم واقعا ؟
نظرات  (۳)

اوهوم. باید یادبگیریم که موقع دلخوری و رنجش، به جای سکوت، حرف بزنیم. هر کدورتی اگه به موقعش حل بشه دیگه تلنبار نمی‌شه و موجی از نفرت رو بوجود نمی‌آره. 
پاسخ:
اوهوم .
البته روابط آدما خیلی پیچیده اس واقعا ... ولی خوب ما پیچیده ترش نکنیم (: .
 • حامد سپهر
 • یاد دیالوگی از سریال خانه ی سبز افتادم
  -ببین دلخوری، باش،عصبانی هستی، باش، قهری،باش، هرچی می‌خوای باشی، باش !ولی حق نداری با من حرف نزنی، فــَمیــدی؟

  واقعا چرا وارد چمن نشویم چرااااااااااا؟؟؟
  پاسخ:
  آره . دیالوگ مرتبط و به موقعی بود .


  پاسخ اونو باید از نگهبان پارک بپرسید :دی .
  فرق سرسنگین با قهر چیه؟ قهریه که حرف میزنه؟:دی
  پاسخ:
  سوالای سخت می پرسی :دی.
  بعضیا قهر می کنند دیگه نه حرف می زنن نه هیچی ؛ ولی وقتی سر سنگین باشی هستی ولی نه مثل همیشه (: .

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">